Wywoływanie zdjęć o rozmiarze 30x45 cm

Format zdjęć

Odbitki 30x45

Wywoływanie dużych formatów zdjęć w rozmiarze 30x45

Duże formaty zdjęć idealnie nadają się do oprawienia w specjalną ramkę i powieszenia na ścianie jako element dekoracyjny. Odbitki mają proporcję boków 2:3. Oferta Foto Print obejmuje nie tylko odbitki w dużych rozmiarach. Zajmujemy się również wywoływaniem zdjęć XXL (dostępne w rozmiarach od 20x20 do 100x300) oraz tworzeniem unikalnych produktów, jakimi są FotoObrazy (dostępne w rozmiarach od 20x20 do 100x150). Wywołanie zdjęć w tych formach stanowi ciekawy pomysł na prezent, praktycznie na wszystkie możliwe okazje. FotoObrazy na płótnie mogą być również unikalną dekoracją naszego domu.

Papier Błyszczący czy Matowy?

Papier Fujicolor Standard czy Fujicolor HD Supreme?

Papier Fujicolor Standard Crystal Archive
Do celów o charakterze bardziej prywatnym, przydatną opcją będzie wywołanie zdjęć na papierze Standard, który zapewnia:
 • Odpowiednia relacja cena/jakość
 • Dobry kontrast i nasycenie barw
 • Optymalna ostrość
Papier Standard - wywoływanie zdjęć:
Papier Fujicolor HD Supreme Professional
Rodzaj papieru, a właściwości odbitki
Osoby, które zajmują się wywoływaniem zdjęć w bardziej profesjonalny sposób, powinny być zadowolone z efektów jakie daje papier Fujicolor HD Supreme, czyli:
 • Idealny kontrast oraz nasycenie barw
 • Doskonała widoczność balansu czerni i szarości
 • Wysoki kontrast kolorów
 • Doskonała ostrość zdjęcia
Papier Fujicolor HD Supreme - wywołanie zdjęć:

Sposoby kadrowania

Aparaty cyfrowe wykonują zdjęcia w dwóch różnych proporcjach boków - 3:2 lub 4:3. Ma to znaczenie w momencie wybierania formatu zdjęć, które muszą być wcześniej odpowiednio skadrowane. Jeśli proporcje ustawione w naszym aparacie zgadzają się z proporcjami zamawianych odbitek, fotografia będzie równo nałożona na całości. W innym przypadku musimy wybrać jeden ze sposobów kadrowania:
 • 1.    

  FIT - wpasowanie zdjęcia

  FIT polega na wpasowaniu przesłanego zdjęcia cyfrowego do wybranego formatu tak, że cały obraz mieści się w kadrze, jednak pozostawione są białe paski z boku. Zalecamy wybór pełnego kadru wtedy, gdy ważne elementy zdjęcia znajdują się u góry lub na dole i nie mogą zostać przycięte.
 • 2.    

  FILL - nałożenie zdjęcia

  FILL polega na nałożeniu zdjęcia cyfrowego na wybrany format odbitki w taki sposób, że niewielki fragment u góry i na dole zostaje przycięty. Zalecamy wybór kadru bez ramki w większości przypadków, jeśli główny temat zdjęcia znajduje się centralnie na fotografii oraz w czasie zamawiania formatów kwadratowych (w których przycinane są najczęściej również boki obrazu).
 • 3.    

  FILL z ramką

  FILL z ramką polega na nałożeniu pliku z fotografią na odbitkę tak, że dookoła powstaje biała ramka wokół zdjęcia o grubości ok. 5 mm. Zalecamy tę opcję wtedy, gdy chcemy uzyskać dodatkowe efekty wizualne lub zależy nam na zachowaniu całego kadru. Należy mieć na uwadze to, że ze względów technologicznych wszystkie fotolaby przycinają zdjęcie o ok. 1,5 mm na obwodzie.
Sposoby kadrowania
Większość aparatów cyfrowych ma możliwość ustawienia proporcji boków, która powinna być dostępna z poziomu menu. Jeśli możemy jedynie wybrać długość i szerokość zdjęcia, np. 1600x1200 px, powinniśmy podzielić przez siebie te wartości, otrzymując wskazówkę odnośnie proporcji. Jeśli wynik dzielenia wynosi ok. 1,5, nasz aparat wykonuje zdjęcia w formacie 3:2, a ok. 1,3 oznacza format 4:3.
Najpopularniejsze formaty odbitek dostępne w fotolabie FotoPrint i proporcje boków:
Decydując się na jeden z niestandardowych rozmiarów odbitek np. formaty kwadratowe lub panoramiczne, powinniśmy rozważyć wszystkie dostępne opcje kadrowania. Pamiętajmy również o tym, że nie wszystkie ramki czy albumy na zdjęcia są dostosowane do wybranych przez nas formatów odbitek. Przed złożeniem zamówienia powinniśmy upewnić się, że nie będziemy zmuszeni przycinać zdjęć ręcznie.
Graficy pracujący w naszym laboratorium szczegółowo oceniają każde zdjęcie i dopasowują je do wybranego, podczas zamawiania odbitek, sposobu kadrowania. Jeśli jednak chcą Państwo samodzielnie wykadrować zdjęcia przed przesłaniem ich do fotolabu FotoPrint, polecamy skorzystanie z darmowych programów dostępnych w Internecie.
Płatności
Rzetelna firma
(C) 2006-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone.