Foto Print

Rejestracja.
Aby korzystać z usług serwisu fotoprint.com.pl należy się zarejestrować. Rejestracja jest bezpłatna. Wprowadź swoje dane do formularza, zaakceptuj je, na Twój e-mail zostanie wysłane hasło. Rejestrując się w serwisie fotoprint.pl wyrażasz jednocześnie zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych przez firmę „Foto Print”.
Formaty graficzne plików cyfrowych.
JPEG (*jpg)
JPEG jest to nazwa formatu zapisu plików graficznych. Często stosuje się go do skompresowanego ich zapisu. Można w nim zapisać kolor 24-bitowy. Przeznaczony jest głównie do przetwarzania obrazów naturalnych, czyli takich, które nie mają zbyt wielu ostrych krawędzi i małych detali. JPEG jest najpopularniejszym sposobem kodowania obrazów w Internecie. Pliki w formacie JPEG posiadają rozszerzenie “.jpg” lub “.jpeg”.

TIFF (*.tif)
TIFF to uniwersalny format plików graficznych. Służy do zapisywania grafiki bitmapowej. W tym formacie można zapisywać obrazy stworzone w trybie kreskowym, skali szarości oraz w wielu trybach koloru i wielu głębiach bitowych koloru. Za jego pomocą można także zapisywać dokumenty wielostronicowe. Otwieranie wielostronicowych tifów możliwe jest tylko w niektórych programach graficznych. Pliki zapisane w tym formacie mają rozszerzenie ".tif" lub ".tiff".

BMP (*.bmp)
BMP to jeden z popularniejszych formatów przechowywania danych z grafiką bitmapową. Obsługuje tylko tryb RGB. Nie jest on w żaden sposób skompresowany, co powoduje duży rozmiar pliku w standardzie bmp w porównaniu do formatów takich jak gif czy jpeg. Pliki formatu bmp posiadają rozszerzenie “.bmp”.

Najpopularniejszym formatem zapisu plików graficznych jest JPEG, zaś najlepszy z punktu widzenia jakości jest TIFF. W praktyce naświetlenia nie widać jednak różnicy pomiędzy zdjęciem naświetlonym z pliku JPEG a TIFF o ile owe pliki mają rozdzielczość odpowiadającą wybranemu rozmiarowi odbitki (np. 1200x1800 pikseli w przypadku zdjęcia 10x15cm)
Twój aparat a rozmiar odbitki.


Najwyższa jakość
Na zdjęciu wykonanym w najwyższej jakości nie widać pikseli, nawet oglądając ją w powiększeniu (przez lupę). Zachowana jest pełna ostrość. Rozdzielczość odbitki w tej jakości mieści się pomiędzy 220 - 300 dpi (punktów na cal).

Dobra jakość
Zdjęcia dobrej jakości charakteryzują się tym, że przy bliższym przyjrzeniu się widać piksele. Oglądając z pewnej odległości obraz wydaje się bardziej "miękki". Rozdzielczość odbitki w tej jakości mieści się w przedziale 160-220 dpi (punktów na cal).

Słabsza jakość
Na słabej jakości odbitkach nawet z pewnej odległości wyraźnie widać piksele. Rozdzielczość zdjęcia jest mniejsza niż 160 dpi - jakość może nie być satysfakcjonująca!

Uwaga! "Sztuczne" podnoszenie rozdzielczości plików nie pozwoli otrzymać zdjęcia lepszej jakości (np. zapisanie aparatem cyfrowym zdjęcia w rozdzielczości 800x600 i zmiany jego wielkości w programie do obróbki zdjęć na 1500x1125).

Kadrowanie.
Zdjęcia z większości kompaktowych aparatów cyfrowych mają matrycę o proporcjach boków 4:3, czyli bardziej kwadratową niż rozmiar odbitki 10x15cm (3:2). Dlatego wskazanym dla zdjęć cyfrowych jest format 10x13cm, bardziej dopasowany do obrazu z matrycy tych aparatów. Jeśli klient zamawia jednak format odbitek 10x15cm, to laboratorium musi dopasować format obrazu do formatu papieru poprzez skadrowanie zdjęcia za pomocą opcji FILL lub FIT. Poniżej przedstawiamy przykład zastosowania obu sposobów kadrowania zdjęcia o proporcjach boków 4:3 na odbitce 10x15cm.

Oryginalne zdjęcie1. FILL (wypełnienie obszaru odbitki) zastosowany na odbitce 10x15cm
Cała powierzchnia odbitki wypełniona jest obrazem, jednak część kadru zdjęcia musi zostać przez to obcięta.

2. FIT (dopasowanie obrazu do odbitki) zastosowany na odbitce 10x15cm
Cały kadr zdjęcia znajduje się na odbitce, ale po obu bokach odbitki muszą pojawić się białe paski.

3. Z punktu widzenia praw fizyki, nie istnieją inne możliwości wykonania zdjęcia cyfrowego o proporcjach boków 4:3 na odbitce 10x15cm.

FotoPrint

Wywoływanie zdjęć, odbitek cyfrowych - najtańsze zdjęcia przez Internet

Wywoływanie zdjęć nigdy nie było takie proste! FotoPrint rozpoczął zupełnie nową erę w fotografii online, umożliwiając klientom złożenie zamówienia na wywołanie odbitek cyfrowych ze swojego domu i odebranie ich w dowolnym miejscu i czasie. Wywoływanie zdjęć cyfrowych przez Internet (wywoływanie odbitek cyfrowych w standardowych rozmiarach), to nie koniec szerokiej oferty Foto Print. Nasze foto usługi obejmują również: zdjęcia XXL, wydruk FotoObrazów, FotoPrezenty (maskotki ze zdjęciem, FotoKubki, FotoKalendarze) oraz inne FotoGadżety.
Wywołanie zdjęć
można nam zlecić nie wychodząc z domu, za pomocą Internetu. Zajmujemy się wywoływaniem odbitek cyfrowych, które można odebrać w punktach, zlokalizowanych w miastach takich jak m.in.:
WarszawaKrakówWrocławGdańskBydgoszczLublinPoznańŁódźKatowiceSzczecinBiałystokGdyniaGliwiceSosnowiec.
Płatności
(C) 2006-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone.