Wywoływanie zdjęć o rozmiarze 13x18 cm

Format zdjęć

Odbitki 13x18

Wywoływanie zdjęć w rozmiarze 13x18

Charakterystyczną cechą tego formatu jest stosunek boków zdjęcia, który wynosi 2:3. Pliki można wgrać z dysku komputera bezpośrednio na indywidualne konto na stronie Foto Print. Gotowe zdjęcia można odebrać w jednym z tysięcy Punktów Odbioru na terenie całej Polski.

Format zdjęcia 13x18

Zdjęcia w rozmiarze 13x18 są większe od standardowych odbitek o 3 centymetry (zarówno pod względem długości jak i szerokości). Wywoływanie zdjęć w tym formacie, to dobry wybór jeśli mamy na komputerze zdjęcia, które mają duże nasycenie szczegółów. Na rynku dostępne są albumy zdjęć w rozmiarze 13x18.

Papier Błyszczący czy Matowy?

Papier Fujicolor Standard czy Fujicolor HD Supreme?

Papier Fujicolor Standard Crystal Archive
Oferta Foto Print umożliwia wywoływanie zdjęć na dwóch różnych typach papieru fotograficznego. Jeśli chcemy, aby nasze zdjęcia miały wysokie nasycenie barw oraz optymalny kontrast i ostrość, a przy tym zależy nam na dobrej cenie, to najlepszym wyborem będzie wydruk zdjęć na papierze Standard. Fotolab internetowy Foto Print oferuje wywoływanie zdjęć w formacie 13x18 w niezwykle atrakcyjnych cenach. Wywołanie zdjęć na standardowym papierze wynosi:
 • Zamówienie od 500 zdjęć - 0,37 zł
 • Zamówienie 300 - 499 zdjęć - 0,39 zł
 • Zamówienie 200 - 299 zdjęć - 0,43 zł
 • Zamówienie 100 - 199 zdjęć - 0,47 zł
 • Zamówienie 10 - 99 zdjęć - 0,48 zł
 • Zamówienie do 9 zdjęć - 0,49 zł
Papier Fujicolor HD Supreme Professional
Natomiast jeśli zależy nam przede wszystkim na najwyższej możliwej jakości, na wywołanie zdjęć doskonale nada się papier Fujicolor HD Supreme, który gwarantuje: bardzo wysokie nasycenie kolorów, wierne oddanie balansu barw czerni i szarości, znakomite parametry kontrastu, a także optymalną ostrość odbitki.
Z drugiej strony wywoływanie zdjęć na papierze profesjonalnym, kosztuje:
 • Zamówienie od 500 zdjęć - 0,56 zł
 • Zamówienie 300 - 499 zdjęć - 0,58 zł
 • Zamówienie 200 - 299 zdjęć - 0,62 zł
 • Zamówienie 100 - 199 zdjęć - 0,66 zł
 • Zamówienie 50 - 99 zdjęć - 0,67 zł
 • Zamówienie do 49 zdjęć - 0,68 zł

Sposoby kadrowania

Aparaty cyfrowe wykonują zdjęcia w dwóch różnych proporcjach boków - 3:2 lub 4:3. Ma to znaczenie w momencie wybierania formatu zdjęć, które muszą być wcześniej odpowiednio skadrowane. Jeśli proporcje ustawione w naszym aparacie zgadzają się z proporcjami zamawianych odbitek, fotografia będzie równo nałożona na całości. W innym przypadku musimy wybrać jeden ze sposobów kadrowania:
 • 1.    

  FIT - wpasowanie zdjęcia

  FIT polega na wpasowaniu przesłanego zdjęcia cyfrowego do wybranego formatu tak, że cały obraz mieści się w kadrze, jednak pozostawione są białe paski z boku. Zalecamy wybór pełnego kadru wtedy, gdy ważne elementy zdjęcia znajdują się u góry lub na dole i nie mogą zostać przycięte.
 • 2.    

  FILL - nałożenie zdjęcia

  FILL polega na nałożeniu zdjęcia cyfrowego na wybrany format odbitki w taki sposób, że niewielki fragment u góry i na dole zostaje przycięty. Zalecamy wybór kadru bez ramki w większości przypadków, jeśli główny temat zdjęcia znajduje się centralnie na fotografii oraz w czasie zamawiania formatów kwadratowych (w których przycinane są najczęściej również boki obrazu).
 • 3.    

  FILL z ramką

  FILL z ramką polega na nałożeniu pliku z fotografią na odbitkę tak, że dookoła powstaje biała ramka wokół zdjęcia o grubości ok. 5 mm. Zalecamy tę opcję wtedy, gdy chcemy uzyskać dodatkowe efekty wizualne lub zależy nam na zachowaniu całego kadru. Należy mieć na uwadze to, że ze względów technologicznych wszystkie fotolaby przycinają zdjęcie o ok. 1,5 mm na obwodzie.
Sposoby kadrowania
Większość aparatów cyfrowych ma możliwość ustawienia proporcji boków, która powinna być dostępna z poziomu menu. Jeśli możemy jedynie wybrać długość i szerokość zdjęcia, np. 1600x1200 px, powinniśmy podzielić przez siebie te wartości, otrzymując wskazówkę odnośnie proporcji. Jeśli wynik dzielenia wynosi ok. 1,5, nasz aparat wykonuje zdjęcia w formacie 3:2, a ok. 1,3 oznacza format 4:3.
Najpopularniejsze formaty odbitek dostępne w fotolabie FotoPrint i proporcje boków:
Decydując się na jeden z niestandardowych rozmiarów odbitek np. formaty kwadratowe lub panoramiczne, powinniśmy rozważyć wszystkie dostępne opcje kadrowania. Pamiętajmy również o tym, że nie wszystkie ramki czy albumy na zdjęcia są dostosowane do wybranych przez nas formatów odbitek. Przed złożeniem zamówienia powinniśmy upewnić się, że nie będziemy zmuszeni przycinać zdjęć ręcznie.
Graficy pracujący w naszym laboratorium szczegółowo oceniają każde zdjęcie i dopasowują je do wybranego, podczas zamawiania odbitek, sposobu kadrowania. Jeśli jednak chcą Państwo samodzielnie wykadrować zdjęcia przed przesłaniem ich do fotolabu FotoPrint, polecamy skorzystanie z darmowych programów dostępnych w Internecie.
Płatności
Rzetelna firma
(C) 2006-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone.