Wywoływanie zdjęć o rozmiarze 30x40 cm

Format zdjęć

Odbitki 30x40

Duże zdjęcia dla wyjątkowych chwil - wywoływanie zdjęć w formacie 30x40

Fotografia w rozmiarze 30x40, to opcja dla osób, które pragną, aby ich zdjęcia były dobrze wyeksponowane w domowej galerii rodzinnych wspomnień. Wywoływania zdjęć w tym formacie gwarantuje doskonałą widoczność nawet najmniejszych szczegółów. Wielkość odbitki zbliżona jest do rozmiaru kartki A3, a proporcja boków wynosi 3:4.

Wywoływanie zdjęć w fotolabie internetowym Foto Print

Złożenie zamówienia na wywołanie zdjęć w Foto Print jest niezwykle intuicyjne. Cała operacja składa się z trzech kroków:
 • Zarejestruj się na stronie Foto Print. Automatycznie założymy ci bezpłatne konto.
 • Wybierz zdjęcia ze swojego archiwum na dysku komputera.
 • Dostosuj parametry zdjęć do swoich potrzeb: wybierz rozmiar, papier i inne dodatkowe opcje.
Odbitki, które są wywoływane przez Foto Print można odebrać w wielu punktach odbioru w Polsce.

Papier Błyszczący czy Matowy?

Papier Fujicolor Standard czy Fujicolor HD Supreme?

Papier Fujicolor Standard Crystal Archive
Na wywołanie zdjęć proponujemy dwa rodzaje papieru. Wybór papieru Standard daje gwarancję najlepszej ceny przy zachowaniu dobrej jakości:
 • Wysokie nasycenie barw
 • Optymalna ostrość
 • Odpowiedni kontrast
Wywoływanie zdjęć na papierze Standard ma następujący cennik:
Papier Fujicolor HD Supreme Professional
Z kolei wywoływanie zdjęć na papierze Fujicolor HD Supreme pozwala na uzyskanie najlepszej jakości zdjęcia:
 • Doskonałe nasycenie kolorów
 • Idealne zachowanie balansu czerni i szarości
 • Perfekcyjny kontrast kolorów
 • Najwyższej próby ostrość odbitki
Ceny wywołania zdjęć na papierze Fujicolor HD Supreme:

Sposoby kadrowania

Aparaty cyfrowe wykonują zdjęcia w dwóch różnych proporcjach boków - 3:2 lub 4:3. Ma to znaczenie w momencie wybierania formatu zdjęć, które muszą być wcześniej odpowiednio skadrowane. Jeśli proporcje ustawione w naszym aparacie zgadzają się z proporcjami zamawianych odbitek, fotografia będzie równo nałożona na całości. W innym przypadku musimy wybrać jeden ze sposobów kadrowania:
 • 1.    

  FIT - wpasowanie zdjęcia

  FIT polega na wpasowaniu przesłanego zdjęcia cyfrowego do wybranego formatu tak, że cały obraz mieści się w kadrze, jednak pozostawione są białe paski z boku. Zalecamy wybór pełnego kadru wtedy, gdy ważne elementy zdjęcia znajdują się u góry lub na dole i nie mogą zostać przycięte.
 • 2.    

  FILL - nałożenie zdjęcia

  FILL polega na nałożeniu zdjęcia cyfrowego na wybrany format odbitki w taki sposób, że niewielki fragment u góry i na dole zostaje przycięty. Zalecamy wybór kadru bez ramki w większości przypadków, jeśli główny temat zdjęcia znajduje się centralnie na fotografii oraz w czasie zamawiania formatów kwadratowych (w których przycinane są najczęściej również boki obrazu).
 • 3.    

  FILL z ramką

  FILL z ramką polega na nałożeniu pliku z fotografią na odbitkę tak, że dookoła powstaje biała ramka wokół zdjęcia o grubości ok. 5 mm. Zalecamy tę opcję wtedy, gdy chcemy uzyskać dodatkowe efekty wizualne lub zależy nam na zachowaniu całego kadru. Należy mieć na uwadze to, że ze względów technologicznych wszystkie fotolaby przycinają zdjęcie o ok. 1,5 mm na obwodzie.
Sposoby kadrowania
Większość aparatów cyfrowych ma możliwość ustawienia proporcji boków, która powinna być dostępna z poziomu menu. Jeśli możemy jedynie wybrać długość i szerokość zdjęcia, np. 1600x1200 px, powinniśmy podzielić przez siebie te wartości, otrzymując wskazówkę odnośnie proporcji. Jeśli wynik dzielenia wynosi ok. 1,5, nasz aparat wykonuje zdjęcia w formacie 3:2, a ok. 1,3 oznacza format 4:3.
Najpopularniejsze formaty odbitek dostępne w fotolabie FotoPrint i proporcje boków:
Decydując się na jeden z niestandardowych rozmiarów odbitek np. formaty kwadratowe lub panoramiczne, powinniśmy rozważyć wszystkie dostępne opcje kadrowania. Pamiętajmy również o tym, że nie wszystkie ramki czy albumy na zdjęcia są dostosowane do wybranych przez nas formatów odbitek. Przed złożeniem zamówienia powinniśmy upewnić się, że nie będziemy zmuszeni przycinać zdjęć ręcznie.
Graficy pracujący w naszym laboratorium szczegółowo oceniają każde zdjęcie i dopasowują je do wybranego, podczas zamawiania odbitek, sposobu kadrowania. Jeśli jednak chcą Państwo samodzielnie wykadrować zdjęcia przed przesłaniem ich do fotolabu FotoPrint, polecamy skorzystanie z darmowych programów dostępnych w Internecie.
Płatności
Rzetelna firma
(C) 2006-2024 Wszelkie prawa zastrzeżone.