Szukasz pomysłu na niebanalną dekorację, która będzie ci nieustannie przypominała miłe chwile? Postaw na modny fotokolaż, który możesz wykonać zaledwie w kilka chwil. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas doboru fotografii i zobacz najciekawsze inspiracje, które odmienią twoje ściany.

Blenda fotograficzna jest niezbędnym akcesorium dla każdego fotografa, który chce podnosić swoje umiejętności i w prosty sposób doświetlić każde ujęcie. 

Fotografia reportażowa zaczęła rozwijać się już w XIX wieku, przeżywając swój największy rozkwit w drugiej połowie XX wieku. 

Fotografie artystyczne potrafią zachwycić lekkością, inspirować zupełnie nowym spojrzeniem na otaczający świat, a nawet oburzać, gdy mają do przekazania coś ważnego. Na drugiej szali mamy fotografię użytkową, której celem jest promocja danego produktu czy usługi.

Znasz sekret idealnej kompozycji? Czy można samodzielnie nauczyć się tak patrzeć przez obiektyw, by z pozornie zwykłych ujęć tworzyć niebanalne historie? Na te i kilka innych pytań odpowiemy w poniższym poradniku.

Bez względu na to, czy robimy zdjęcia w czasie wakacji, rodzinnych uroczystości czy innych imprez, chcemy, by wykonane ujęcia były ostre.

Zdjęcia typu flat lay zyskały na popularności dzięki blogom i portalom społecznościowym, w tym głównie Instagrama. Bardzo często też pojawiają się na blogach kulinarnych.

Zdjęcia są jedną z najwspanialszych pamiątek ze ślubu. Zazwyczaj jednak rzadko wracamy do nich pamięcią, chyba że przy okazji rocznic. A przecież podczas trwania uroczystości rejestrowanych jest tak wiele wspaniałych, czasem zabawnych, innym razem wzruszających momentów, że warto ocalić je od zapomnienia.

Stare fotografie stanowią jeden z największych skarbów, jakie można odnaleźć w rodzinnych archiwach. Nie możemy zatrzymać biegnącego czasu, ale możemy uchwycić najpiękniejsze chwile na kliszach fotograficznych i przywoływać w pamięci nasze wspomnienia.

Każdy z nas ma pełno zdjęć na aparacie fotograficznym, komputerze, telefonie. Nie wszystkie one jednak znajdą swoje miejsce w albumach. Co więc z nimi zrobić?