Widziałeś już setki zdjęć profesjonalistów pokazujących najdalsze zakątki galaktyki, które zapierają dech w piersiach? A może chętnie spoglądasz w niebo i marzysz o tym, by wykonać świetne zdjęcie, którym pochwalisz się wśród znajomych? Czytaj dalej, a poznasz podstawy astrofotografii. Dzięki nim weźmiesz pewny siebie krok do przodu, aby spełnić swoje fotograficzne marzenia.

Kalendarz ze zdjęciami dzieci to doskonały pomysł na upominek dla rodziców i dziadków! Dzięki niemu każdego dnia, przez cały rok, będą witały ich uśmiechnięte buzie ukochanych pociech. Taki prezent może być niezwykle wzruszający, jednak warto zwrócić uwagę na to, aby dobrze go zaprojektować.  Warto wybrać taki rodzaj kalendarza, który będzie praktyczny. Czytaj dalej, a dowiesz się, jak zrobić najlepszą niespodziankę dla rodziców z wykorzystaniem swoich ulubionych zdjęć!

Nadeszła jesień? Nie chowaj się w domu wraz ze swoim aparatem – wybierz się w góry, by uchwycić piękne kolory na zdjęciach! Dzisiaj podpowiemy nie tylko, jak dobrze ustawić sprzęt, by wydobyć fantastyczne jesienne barwy, jakie nie zdarzają się praktycznie o innej porze roku, ale także co fotografować, by stworzyć ciekawe kadry. Przeczytaj garść naszych porad i wyruszaj w plener!

Gdy przeglądasz kadry wykonane smartfonem lub lustrzanką, z pewnością natrafiasz na liczne zdjęcia, które są zamazane, rozmyte, nieostre i zamiast cudownego ujęcia biegnącego dziecka, sportowca rzucającego piłkę masz plik, który można jedynie usunąć. Nie musi tak jednak być! Zajrzyj do naszego poradnika, by poznać parametry do zdjęć w ruchu i kilka tricków, które ułatwią ci fotografowanie nawet telefonem, jeśli nie używasz lustrzanki.

Wspomnienia z wakacji – dlaczego warto wywoływać zdjęcia z wakacji?

Każdego roku wykonujemy setki, jeśli nie tysiące zdjęć, które dokumentują nasze przygody, życie codzienne i przyjęcia. Wyjątkowym czasem, gdy powstaje ogromna liczba fotografii są oczywiście wakacje! Większość z nas zapisuje je w telefonie lub w lustrzance i zapomina o nich na wiele lat lub na zawsze. Czy zdjęcia z wakacji musi czekać tak smutny los? Dowiedz się, dlaczego warto je wywoływać i jak wykorzystać odbitki do umaterialnienia pięknych wspomnień.

Najpopularniejsze style malarskie - jak je rozpoznać?

Sztuka, a także jedna z jej dziedzin jaką jest malarstwo, towarzyszy ludziom niemal od samego początku istnienia cywilizacji. Obrazy budzą podziw i emocje, a współcześnie stały się także ważnym motywem społecznym, a także widujemy je w wielu przestrzeniach komercyjnych i domowych. Warto wiedzieć, jakie style malarskie są obecnie najbardziej popularne, i jak możemy je rozpoznać.

rodzje fotografii

Interesujesz się fotografią? A może uważasz, że istnieje pewien poziom wiedzy, który powinien znać każdy, kto chwyta aparat w dłonie i próbuje wykonać dobre, jeśli nie świetne ujęcia? Ten tekst jest dla ciebie – w zwięzłych słowach wyjaśnimy jakie są rodzaje fotografii oraz podamy kilka wskazówek dla każdego, kto chce się doskonalić w danej technice.

Podobają ci się kwadratowe zdjęcia? Nic dziwnego! Są standardem w sieci – w „realu” pojawiają się niezwykle rzadko, choć są modne i po prostu doskonale prezentują się we wszystkich nowoczesnych stylach. Nie wiesz, jak wkomponować je do wnętrz? Zobacz nasze pomysły na to, jak na nowo przeżywać chwile szczęścia i pięknie udekorować dom.

Personalizowane poduszki ze zdjęciem są doskonałym pomysłem na oryginalny prezent dla bliskiej osoby. Wystarczy poszukać w archiwum fotografię o wartości sentymentalnej, by podarować ją z okazji urodzin czy dnia matki we wspaniałej oprawie. Zobacz, kiedy warto zdecydować się na tego rodzaju prezent i jak wybrać najlepsze zdjęcie.

Zdjęcia panoramiczne często zapierają dech w piersiach, pokazując o wiele więcej niż fotografia w standardowym rozmiarze. Jeśli chcesz nauczyć się wykonywać takie ujęcia, koniecznie czytaj dalej – podpowiemy, jaki sprzęt będzie niezbędny oraz na co zwrócić uwagę, by nie męczyć się z wielogodzinną obróbką.