Każdego roku wykonujemy setki, jeśli nie tysiące zdjęć, które dokumentują nasze przygody, życie codzienne i przyjęcia. Wyjątkowym czasem, gdy powstaje ogromna liczba fotografii są oczywiście wakacje! Większość z nas zapisuje je w telefonie lub w lustrzance i zapomina o nich na wiele lat lub na zawsze. Czy zdjęcia z wakacji musi czekać tak smutny los? Dowiedz się, dlaczego warto je wywoływać i jak wykorzystać odbitki do umaterialnienia pięknych wspomnień.

Wspomnienia z wakacji – dlaczego warto wywoływać zdjęcia z wakacji?

Dlaczego warto wywołać zdjęcia z wakacji – 5 powodów, które z pewnością cię przekonają

 1. Zdjęcia z wakacji, których nie wywołasz, zostaną zapomniane

  Przyznaj się, jak często zaglądasz do zdjęć z wakacji i wspominasz najpiękniejsze chwile sprzed roku, dwóch, dziesięciu. Nigdy? Czy udało ci się raz lub dwa? Zdjęcia z wakacji leżą zapisane na naszych dyskach i innych nośnikach właściwie tylko po to, by zajmowały miejsce. Nikt o nich nie pamięta, ale szkoda je usunąć, bo to przecież pamiątki. Zastanów się nad tym, czy robiłeś setki ujęć tylko po to, by były zapomnianym plikiem wśród tysięcy innych? Jeśli nie, to już wiesz, dlaczego warto rozważyć ich wywołanie. Wyobraź sobie miłe wieczory, gdy będziesz mógł je obejrzeć lub dni z gorszym nastrojem, gdy przypomnisz sobie, jak było cudownie na wakacjach, poprawiając swój nastrój.

 2. Dyski mają krótszą ważność niż odbitki i są awaryjne

  Zdarzyło ci się już stracić wszystkie zdjęcia? Jeśli nie, to jesteś prawdziwym szczęściarzem! Niestety elektronika jest awaryjna, dlatego jeśli przechowujesz pliki np. na dysku w komputerze może dojść do tego, że ulegną zniszczeniu i ich odzyskanie przerośnie twoje możliwości finansowe lub będzie zupełnie niemożliwe.

  Czy wiedziałeś o tym, że trwałość dysków takich jak pendrive'y czy przenośne jest określana średnio na 20 lat? To nic w porównaniu z trwałością odbitek zdjęć, które prawidłowo przechowywane mogą przetrwać nawet 100 lat. Imponująca różnica, prawda? Jeśli przechowujesz zdjęcia na płytach, będą szybciej do wyrzucenia niż się spodziewasz… w końcu kto jeszcze dzisiaj ma czytnik CD/DVD? Dlatego wywołanie zdjęć w różnej formie nigdy się nie zestarzeje – te zdjęcia będą z tobą bez ryzyka awarii. Jedyne co może się z nimi stać to rozlanie czy nieopatrzne przybrudzenie podczas oglądania, jednak z odrobiną uwagi możesz tego uniknąć.

 3. Zdjęcia cyfrowe nie działają na wszystkie zmysły

  Kto lubi oglądać zdjęcia cyfrowo, szczególnie pokazywane na małym ekranie telefonu? Niewiele widać, trzeba wszystko powiększać, telefon nie raz rozładuje się w połowie i przyjemność oglądania zdjęć z wakacji skończy się tak szybko, jak się zaczęła. Nie bez powodu nasze babcie, niekiedy także mamy, tak bardzo dbały o albumy i przechowywały odbitki zdjęć w trwałej oprawie, włożone w specjalne kieszonki lub przyklejone do twardszego podłoża.

  Wspólne oglądanie zdjęć to ogromna przyjemność – można razem trzymać album, dotknąć fotografii, obejrzeć ją pod różnym kątem, usłyszeć szelest przewracanych stron, a niekiedy nawet powąchać zapach świeżej farby drukarskiej! Oczywiście nie namawiamy do tego, ale trudno zaprzeczyć, że wydrukowane pamiątki z wakacji to zupełnie inne przeżycie, do tego możliwość spędzenia wielu wspólnych chwil.

 4. Odbitki możesz wykorzystać na wiele sposobów

  Kto powiedział, że wspomnienia z wakacji muszą zostać zamknięte w albumie, fotoksiążce lub pudełku z odbitkami? Zaszalej i „zamknij” je np. w butelce, tworząc niesamowitą wakacyjną ozdobę! Oczywiście nie jest to jedyny pomysł – odbitki zdjęć mogą posłużyć do stworzenia pięknych puzzli, klocków dla dzieci, ramek z odbitkami zawieszonymi na sznurkach lub innych, ciekawych dekoracji. Nie jesteś przekonany do odbitek? Wypróbuj fotoobrazy na płótnie, które wyglądają doskonale w każdym wnętrzu! Możesz poszukać ciekawych szablonów, edytować zdjęcia online i stworzyć prawdziwy, artystyczny efekt lub postawić na prostotę – wybór zawsze należy do ciebie.

 5. Zdjęcia, które zawsze wyglądają tak samo

  Ostatnim powodem, dla którego warto wywołać zdjęcia z wakacji jest to, że każdy, kto będzie miał je w ręce, zobaczy dokładnie to samo. Być może jest to dla ciebie ważna kwestia lub nie, ale warto o tym pamiętać, że każdy ekran, telefonu czy komputera ma inne ustawienia przestrzeni barw. Oznacza to, że u jednej osoby twoja twarz może wydawać się blada, u innej lekko niebieska, czerwona, a może za żółta. Wywołując zdjęcia będziesz pewny, że podarowując np. odbitki, każdy będzie widział to samo, co ty.

Wspomnienia z wakacji – dlaczego warto wywoływać zdjęcia z wakacji?

Pamiątki z wakacji – nie zwlekaj, działaj!

Wakacje już za tobą? Nie czekaj, aby twoje fotografie kolejny raz nie trafiły w odmęty dysków z ryzykiem, że zostaną na zawsze zapomniane. Jedno zdjęcie z wakacji może stać się podstawą do pięknego i niepowtarzalnego fotoobrazu, fotoplakatu, a nawet naklejki samoprzylepnej! Wywoływanie zdjęć online nie jest trudne ani czasochłonne – jeśli nie wierzysz, sprawdź nasz fotolab i przekonaj się, jaką przyjemność sprawi ci trzymanie odbitek we własnych rękach.

Wspomnienia z wakacji – dlaczego warto wywoływać zdjęcia z wakacji?