Podobają ci się kwadratowe zdjęcia? Nic dziwnego! Są standardem w sieci – w „realu” pojawiają się niezwykle rzadko, choć są modne i po prostu doskonale prezentują się we wszystkich nowoczesnych stylach. Nie wiesz, jak wkomponować je do wnętrz? Zobacz nasze pomysły na to, jak na nowo przeżywać chwile szczęścia i pięknie udekorować dom.

kwadratowe zdjęcia

Kwadratowe zdjęcia – jak wybrać z głową


Zanim podpowiemy ci kilka bardziej oczywistych i mniej oczywistych pomysłów na to, jak wykorzystać zdjęcia w aranżacji wnętrz, chcemy przybliżyć ci nieco możliwości. 


Zdjęcia XXL kwadratowe to duże odbitki w formacie 1:1, których bok wynosi od 20 cm w górę. Dzięki temu są widoczne z daleka, stając się nietuzinkową, spersonalizowaną ozdobą na wiele lat. Najmniejsze formaty takie jak 20x20 cm i 30x30 cm, warto wykorzystać do stworzenia galerii – większe mogą zawisnąć w duecie lub trio, a nawet samodzielnie. Nie na każdej ścianie zmieszczą się trzy zdjęcia obok siebie w formacie 100x100 cm – największym rozmiarze dostępnym w naszym fotolabie. Kwadratowe zdjęcia mogą zostać urozmaicone odbitkami w innym formacie i w mniejszym rozmiarze – pamiętaj o tym, gdy będziesz zastanawiać się nad zmianą aranżacji swojego domu.


Wykorzystaj zdjęcia kwadratowe podczas dekorowania domu – klasyka gatunku


Klasyką gatunku są oczywiście zdjęcia w ramce. Nigdy nie wychodzą z mody, nie nudzą się i mogą podkreślić wiele wystrojów wnętrz. Ramka odgrywa kluczową rolę – to, czy będzie drewniana, metalowa, szklana, zdobiona, plastikowa oraz w jakim kolorze nada fotografii ostatecznego wyrazu. Staraj się zawsze zachować umiar i dopasować ją do stylistyki, by uniknąć chaosu. 


Czy są jakieś wskazówki w doborze ramek? Fotografie czarno-białe najlepiej pasują do ramek czarnych, białych, szarych lub przezroczystych, a kolorowe właściwie do wszystkiego. Doskonałym pomysłem jest zwrócenie uwagi na tonację barwną – ciepłe kolorystycznie ramki do zdjęć „ciepłych” i odwrotnie. 


Gdzie ustawić ramkę? Na komodzie, półce z książkami, wiszącej półce na zdjęcia lub po prostu zawieś ją na ścianie. 

zdjęcie kwadratowe

Jeśli masz dużo miejsca, pomyśl nad galerią zdjęć 


Nadal klasycznym, jednak już bardziej wyszukanym pomysłem jest stworzenie pięknej galerii zdjęć. To zadanie może wydawać się łatwe, jednak pozory jak zawsze mylą. W wersji minimalistycznej możesz zawiesić dwa lub trzy zdjęcia kwadratowe obok siebie. Jeśli nie chcesz iść na łatwiznę i czujesz, że poradzisz sobie z czymś większym, a twoja ściana czeka na dekoracje nie z tej ziemi, spróbuj stworzyć dużą galerię. Dobierz zdjęcia w różnym rozmiarze, formacie, ale pamiętaj, by zachować spójność tematyczną i kolorystyczną i zwróć uwagę na kadry! To niezwykle istotne, jeśli chcesz osiągnąć najlepszy możliwy efekt. Poszukaj na naszym blogu wskazówek o tym, jak urządzać galerię oraz znajdź w sieci gotowe schematy – na pewno będą bardzo pomocne! Pomocą będzie taśma malarska – wyklej nią obszar, w którym mają znaleźć się zdjęcia. W ten sposób osoby bez doskonałej wyobraźni przestrzennej szybko zobaczą, czy efekt spełnia ich oczekiwania.

kwqdratowe zdjęcie

Zdjęcia wielkoformatowe jako główny gwóźdź programu


W nowoczesnych aranżacjach wnętrz coraz częściej zauważysz zdjęcia wielkoformatowe, fotoplakaty, fotoobrazy i inne duże dekoracje, które lepiej oddają ducha pomieszczeń i nadają im tonu. Tak właśnie działają zdjęcia kwadratowe XXL – ze względu na swoją wielkość nie da się przejść obok nich obojętnie.


Jak je wykorzystać? Zawieś je samodzielnie na dużej ścianie, bez ramki, w roli plakatu. Doskonale odnajdą się na ścianie w salonie, przedpokoju, a nawet na powierzchni drzwi, szafy i … lodówki! Możliwości są nieograniczone, a ze względu na trwałość i lekkość, o wiele łatwiej umieścić je w wielu miejscach. Zawieś wokół zdjęcia mniejsze dekoracje, napisy, zegar lub cokolwiek przyjdzie ci do głowy! 

kwadratowe zdjęcia xxl

Gotowy na odrobinę ekstrawagancji?


Kwadratowe zdjęcia mogą zostać wykorzystane do stworzenia naprawdę niecodziennych dekoracji – poszukaj inspiracji lub rusz głową, by wywołać wyraz zdumienia i zachwytu u domowników i gości! Brakuje pomysłów? Jeśli wybierzesz mniejsze zdjęcia, możesz ułożyć je na kształt rombu, kwadratu, a nawet serca. W pokojach młodzieżowych sprawdzonym rozwiązaniem są sznurki z przypiętymi na klamerce zdjęciami, a nawet gałęzie, które nadają całości rustykalnego wyglądu. Świetnym pomysłem są także wszelkiego rodzaju tablice – od korkowych, aż po metalowe szkielety, które można stworzyć samodzielnie lub poszukać online. Pamiętaj o tym, że zdjęcia możesz połączyć z innymi oryginalnymi  fotoozdobami – naklejką samoprzylepną, puzzlami, które składają się na rozsypaną mozaikę. 

zdjęcia kwadratowe

Kwadratowe zdjęcia, które pięknie wyglądają w domu


Zdjęcia zawsze nadają przestrzeni duszy, wprowadzają więcej ciepła i są oczywiście metodą na szybkie zagospodarowanie pustej ściany niskim kosztem. Najważniejsze jest jednak to, że zawsze przywodzą na myśl miłe chwile, przeżycia, wydarzenia, które są w sercu, ale stopniowo uciekają z pamięci. Jeśli i ty chcesz zatrzymać je ze sobą na dłużej i przy okazji udekorować modnie dom, koniecznie wypróbuj kilka z naszych pomysłów. Zobacz też inne fotodekoracje, by poznać pełne pole możliwości!