Najlepsze wspomnienia, które będą przy Tobie, nie tylko w wersji cyfrowej

Jesteśmy od dawna przyzwyczajeni do zdjęć cyfrowych, przez co tracą dla nas znaczenie i zostają zapomniane wśród setek ujęć z zaledwie jednego wydarzenia. Jeśli chcesz przywołać cudowne wspomnienia z poprzednich lat, zamów kalendarz dziecięcy, który będzie doskonałym prezentem zarówno dla rodziców, jak i dla dziadków. Możesz podarować go swojej żonie, mężowi, partnerowi, lub jeśli jesteś osobą dorosłą, po prostu swoim rodzicom, dla których zawsze będziesz najważniejszą osobą w ich życiu.

Piękne kalendarze ze zdjęciami dzieci – co wybrać?

W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo kalendarzy dziecięcych – są dostępne m.in. w formacie 20 x 30 cm i zawierają 13 stron (12 stron na każdy miesiąc roku kalendarzowego i strona tytułowa). Pionowe i poziome kalendarze na mocnej spirali dedykowane są do zawieszenia na ścianie. Przygotowaliśmy wiele ciekawych wzorów, które różnią się układem zdjęć, kolorem tła, rodzajem czcionki i jej wielkością, by każdy mógł wybrać coś idealnego dla siebie.
 
Jeśli chcesz, aby fotokalendarz dziecięcy był lepiej widoczny, zamów format 30 x 45 cm. Podobnie jak mniejszy model, możesz wybierać spośród wielu szablonów, które różnią się orientacją fotografii, kolorem, szczegółami, układem miesięcy.

Wzruszający prezent, czyli zaznacz ważne daty

Kalendarz dziecięcy może także wskazywać najważniejsze dla rodziny daty, dzięki temu dasz rodzicom i dziadkom sygnał, że pamiętasz o ich urodzinach i ważnych dniach. Z drugiej strony, jeśli masz zapominalskiego męża lub żonę, zakreślona na czerwono data w kalendarzu na pewno pomoże mu wcześniej przygotować się na ważne wydarzenia rodzinne, które powtarzają się cyklicznie każdego roku. 

fotokalendarz

Jak zrobić najładniejszy fotokalendarz ze zdjęciami dzieci – 6 wskazówek

Wiesz już, jak przygotować kalendarze ze zdjęciami dzieci od strony technicznej, co jednak warto wiedzieć przed rozpoczęciem realizacji zamówienia?

  1. Uważnie wybierz zdjęcia. Nie wrzucaj pierwszych lepszych zdjęć, które wydają Ci się dobre. Sprawdź chmury, dyski, poproś bliskich o ich pliki, aby wybrać najpiękniejsze kadry. Zastanów się, co chcesz opowiedzieć – przypomnieć np. wakacyjny wyjazd, ważne wydarzenie, a może skupić się na przeżyciach, pokazując emocje dziecka np. podczas wspólnej zabawy? Fotografie nie muszą być ułożone zgodnie z kolejnością wydarzeń.

  2. Patrz na całość kadru i nie pomijaj detali. Wybierz zdjęcie, które wygląda dobrze w całości lub po prostu je wykadruj. Zobacz wybrane ujęcia na komputerze i przyjrzyj się, czy nie ma w nich rażących detali, „bohaterów” drugiego planu czy rozmytych twarzy, które staną się widoczne po wydruku. Ważna jest także prawidłowa ekspozycja zdjęcia oraz balans bieli. Jeśli nie jesteś pewny o czym mowa, koniecznie wpadnij na nasz blog. Znajdziesz tam mnóstwo porad odnośnie wykonywania zdjęć i ich podstawowej obróbki.
  3. Unikaj monotoniiStaraj się układać zdjęcia w taki sposób, by przeplatać kadry dynamiczne ze statycznymi, gdzie np. dziecko zapozowało nieruchomo. Unikaj zdjęć mówiących to samo, gdyż różnorodność jest o wiele ciekawsza. Jeśli masz mnóstwo świetnych ujęć z zabawy z dzieckiem na śniegu, lepiej nie dodawać ich we wszystkie miesiące zimowe – podejdź do tematu kreatywnie, a na pewno znajdziesz w swoich zbiorach odpowiednie fotografie.
  4. Zrezygnuj z oddalonych ujęć. Fotokalendarz dziecięcy jest oglądany zarówno z bliska, jak i z daleka, jednak warto pamiętać o tym, że w formacie 20 x 30 cm lub 30 x 45 cm zdjęcie zajmuje niecałą połowę wydruku. Dlatego nie wybieraj fotografii, gdzie sylwetka malucha znajduje się w oddali, chyba że ważniejsze jest pokazanie np. pięknego kadru z wakacji, ale czy o to właśnie chodzi w kalendarzu rodzinnym?
  5. Nie mieszaj i unikaj przesady. Wiele osób kusi dodawanie klipartów, zabawnych napisów i innych detali – nie ma w tym nic złego, jeśli wszystko jest utrzymane w jednym tonie i spójne. Jeśli jedno zdjęcie będzie czarno-białe, kolejne w sepii, następne w technikolorze z clipartami, całość może nie przypaść do gustu dziadkom lub rodzicom. Mniej często znaczy więcej.
  6. Weź pod uwagę pory roku. Fajnym pomysłem jest dopasowanie tematyki zdjęcia do aktualnej pory roku, dlatego nie wrzucaj zdjęcia w kostiumie kąpielowym na luty (nawet jeśli może przenieść dziadków na chwilę w ciepłe kraje), ani zjeżdżającego na sankach malucha w sierpniu. Zwracaj uwagę na to, o jakiej porze roku było wykonane ujęcie, by kalendarz także mógł odpowiadać aktualnej aurze, która panuje za oknem.

Jak zamówić kalendarz dziecięcy w Fotoprint

Fotokalendarz dziecięcy jest wzruszającym pomysłem na prezent na Mikołaja i pod choinkę. Nie sprawi kłopotów w przygotowaniu nikomu, bez względu na jego umiejętności graficzne i ograniczony czas. Wystarczy zdecydować, jaki będzie to format i szablon, a następnie załadować zdjęcia do albumu poprzez kreator dostępny na naszej stronie. Warto pamiętać o tym, że pliki pozostają na serwerze przez 14 dni, dlatego nie odkładaj działań na później.
 
Gdy zdjęcia są już załadowane, wystarczy przesuwać je i umieszczać w odpowiednim polu, a gdy całość będzie gotowa, wybrać przycisk „Stwórz FotoProdukt”, by zobaczyć końcowy efekt. 

foto kalendarz

Najlepszy prezent dla rodziców i dziadków pod choinkę - foto kalendarz dziecięcy

Kalendarze ze zdjęciami dzieci są doskonałym pomysłem dla każdego, bez względu na to, czy korzysta na co dzień z kalendarzy w wersji cyfrowej. W telefonie są to w końcu tylko cyferki i daty, bez pięknych, sentymentalnych zdjęć, które poprawią humor i przywołają miłe wspomnienia. Jeśli chcesz, by obdarowana osoba była w 100% zadowolona, nie myśl o tym, co podoba się Tobie, ale co chciałaby zobaczyć dana osoba. Jeśli nie jesteś pewien, po prostu zapytaj i spędźcie wspólny wieczór na przeglądaniu zdjęć dzieci - dodatkowo jeszcze bardziej was to do siebie zbliży!

Szukasz pomysłu na inne fotoprezenty? Zobacz naszą ofertę i przeczytaj, jak przygotować piękną poduszkę ze zdjęciem dla najbliższych.