14 października to Dzień Edukacji Narodowej, szczególna data w kalendarzu dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców. Zamiast po raz kolejny z rzędu obdarowywać z tej okazji nauczycieli kwiatami, które po kilku dniach zwiędną, warto przygotować upominek, który zostanie z nimi na dłużej. Dla tych, którzy zastanawiają nad prezentem z okazji Dnia Nauczyciela, przygotowaliśmy garść inspiracji z wykorzystaniem fotoprezentów. Motywy, które prezentujemy w tym zestawieniu można pobrać i wykorzystać do przygotowania ciekawego upominku.

1. Kartka z życzeniami w formie fotoobrazu na płótnie

 Licencja: Designed by Freepik - Free For both personal and commercial projects and to modify it.
Podoba Ci się ten FotoObraz? Pobierz go u nas, następnie zamów go tutaj.


Składanie życzeń nauczycielowi to odwieczny rytuał. Słowo mówione jest jednak ulotne, dlatego też warto je utrwalić. Życzenia w formie fotoobrazu na płótnie to oryginalny i elegancki prezent, którego nie dostaniemy w żadnym sklepie. Co ważne fotoobrazy są drukowane na wysokiej jakości płótnie Canvas, odporne na warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Boki fotoobrazu są również zadrukowywane, dlatego też nie ma potrzeby zakupu ram.

2. Wspólne zdjęcie w ramce

Wybierz zdjęcie które chcesz wydrukować, wydruki wielkoformatowe możesz zamówić tutaj.


Najważniejsze momenty z życia klasy zasługują na najlepszej jakości wydruk oraz porządną oprawę. Jeśli w zbiorze fotografii znajdziesz taką, którą warto podarować nauczycielowi, to zadbaj o to, by oprawa pasowała do jej treści. Warto zlecić wydruk profesjonalnemu fotolabowi, który zadba o wysoką jakość papieru, poprawne odwzorowanie kolorów i rozpiętość tonalną. Zdjęcie w formacie XXL przyciągnie uwagę dynamiką obrazu oraz odwzorowaniem szczegółów. Aby zdjęcie nie odbijało światła, warto zainwestować także w szybę z refleksem, która pozostanie przejrzysta w każdych warunkach.

3. Poduszka z układanką słów do wyrazu nauczycielka

Podoba Ci się nadruk na poduszce? Pobierz go u nas, a następnie zamów go tutaj.

Nauczyciela może ucieszyć nawet przedmiot codziennego użytku, jeśli tylko zostanie w ciekawy sposób przygotowany. Oryginalną formą podarunku jest lista atutów nauczyciela w formie układanki do słowa nauczyciel lub nauczycielka. Taką grafikę można umieścić np. na poduszce. Najwyższa jakość materiału, z której wykonana jest fotopoduszka sprawi, że będzie miła w dotyku i przez długi czas będzie wyglądać jak nowa. Co więcej, poduszka może się stać pierwszą rzeczą, która pozwoli nauczycielowi po pracy na chwilę relaksu. To strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o prezenty z okazji Dnia Nauczyciela!

4. Z przymrużeniem oka, czyli kubek ze śmiesznym motywem

Licencja: Designed by Freepik - Free For both personal and commercial projects and to modify it.
Podoba Ci się nadruk na kubku? Pobierz wersję damską lub męską, a następnie zamów go tutaj.

Prezent z okazji Dnia Nauczyciela wcale nie musi być śmiertelnie poważny, zwłaszcza jeśli nauczyciel, któremu chcemy go podarować, ma poczucie humoru i dystans do siebie. Kubek z zabawnym nadrukiem z pewnością wywoła uśmiech na twarzy nauczyciela i będzie powodem do dumy w czasie picia gorącej kawy czy herbaty w pokoju nauczycielskim.

5. Kalendarz z motywującymi cytatami


Podoba Ci się pierwsza strona kalendarza? Pobierz ją u nas, a następnie zamów kalendarz tutaj.


Kalendarz to klasyk, jeśli chodzi o fotograficzne prezenty. To bardzo praktyczny upominek, ponieważ każdego roku przydaje się nowy. Ciekawą alternatywą dla kalendarza ze zdjęciami będzie fotokalendarz z cytatami. Do wyboru pozostają kalendarze do postawienia na biurku
lub powieszenia na ścianie. Zaznaczając w nim ważne uroczystości z życia szkoły, pomożemy nauczycielowi w dobrej organizacji. Inspirujące cytaty z kolei zmotywują go do pracy.

Fotoprodukt – oryginalna forma prezentu na Dzień Nauczyciela

W roli upominków z okazji Dnia Nauczyciela świetnie sprawdzą się fotogadżety oraz fotoobrazy na płótnie. Taki prezent można bez trudu zamówić drogą internetową i zaoszczędzić dzięki temu dużo czasu. Nie zapominajmy, że jest to w dodatku prezent spersonalizowany i nauczyciel z pewnością doceni wysiłek włożony w przygotowanie takiego upominku. W firmie FotoPrint wszystkie oferowanie fotoprodukty są wykonywane przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii nadruku. Dzięki temu możemy być pewni uzyskania wysokiej jakości prezentów, którymi możemy obdarować bliskich na wiele różnych okazji.


***
Czy wiesz, że…


Data polskiego Dnia Nauczyciela została ustanowiona na pamiątkę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Jej inicjatorem był król Stanisław August Poniatowski, a wprowadził ją w życie Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. W innych krajach święto celebrowane jest w różne dni w roku, przykładowo argentyńscy nauczyciele świętują 11 września, hiszpańscy: 27 listopada, a meksykańscy: 5 maja.