Porady

Pamiątka ślubu – sposoby na wykorzystanie zdjęć
Zdjęcia są jedną z najwspanialszych pamiątek ze ślubu. Zazwyczaj jednak rzadko wracamy do nich pamięcią, chyba że przy okazji rocznic. A przecież podczas trwania uroczystości rejestrowanych jest tak wiele wspaniałych, czasem zabawnych, innym razem wzruszających momentów, że warto ocalić je od zapomnienia. Jeśli zastanawiacie się, co zrobić ze swoimi zdjęciami i jak efektownie przenieść je ze świata wirtualnego do rzeczywistego, to podsuwamy poniżej kilka sprawdzonych pomysłów.

Fotoobrazy i zdjęcia XXL w antyramie

Nasi rodzice czy dziadkowie nie mieli innego wyboru, jak powiesić zdjęcie ślubne w ramie na ścianie. Dziś, dzięki fotografii cyfrowej jest znacznie więcej możliwości kreatywnego wykorzystania ujęć ślubnych. A baza zdjęć dostarczanych przez fotografów w formie plików online jest tak duża, że wybór jest naprawdę szeroki. Pliki te można następnie wykorzystać do zamawiania wysokiej jakości zdjęć w Internecie. Zamiast tradycyjnej odbitki wywołaj zdjęcia w formacie XXL i powieś w antyramie. Ciekawą opcją są oczywiście fotoobrazy na płótnie, a są też znacznie trwalsze niż wydruki na tradycyjnym papierze fotograficznym. Z pewnością macie choć kilka zdjęć, które są waszymi ulubionymi. Jest to więc prosty sposób, by zmienić je w prawdziwe dzieła sztuki w waszym domu.

Ślubna galeria

Idźmy krok dalej. Wyższy poziom to stworzenie całej galerii. Zamiast wywołania jednego zdjęcia w dużym rozmiarze, możecie wykorzystać ich znacznie więcej. Ile dokładnie? Wszystko zależy od was. Macie w domu ścianę, która świeci pustkami? Nie musicie od razu kupować drogich ozdób. Dzięki fotodekoracjom możecie ozdobić wnętrza bez ponoszenia wysokich kosztów, a w dodatku jak efektownie! Takie zadanie warto dobrze zaplanować. Do stworzenia małżeńskiej galerii możecie wykorzystać różne rozmiary ramek. Ciekawą opcją będzie też montaż dodatkowych półek i postawienie na nich ramek ze zdjęciami pomiędzy wiszącymi dekoracjami. A co oprócz swoich ulubionych ujęć z mężem, żoną warto wykorzystać do stworzenia takiej pamiątki ślubu? Na pewno ciekawym pomysłem są ujęcia detali z przebiegu ceremonii, zdjęcia najbliższych wam osób, pięknych dekoracji, ślubnych kwiatów i innych ozdób. Z czasem taką dekorację można modyfikować, zamawiając dodatkowe odbitki online. Samo złożenie zamówienia to kwestia zaledwie kilku chwil, a zmiana odbitek w dekoracjach czy to wiszących, czy stojących pozwoli na szybką metamorfozę wnętrza.

Artystyczna kreacja

Szukacie bardziej interesujących i ambitnych pomysłów na dekorację ze zdjęć? W takim razie mamy dla was jeszcze inne propozycje. Pierwsza to kolaż. Jego tworzenie ze zdjęć ślubnych razem z mężem/żoną samo w sobie jest dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu i poprawę humoru. W ten sposób wokół centralnego zdjęcia przedstawiającego tylko was dwoje możecie np. ułożyć kolejne ujęcia z tego ważnego dnia – całej rodziny, dzieci, kwiatów, uroczystości kościelnej lub wieczornego tańca i stworzyć niepowtarzalną pamiątkę ślubu. Kolaż jest następnie drukowany jako jednolity plakat i zawieszany w ramce. Inny pomysł to zrobienie girlandy z kawałków sznurka i spinaczy do prania. Zbierzcie najbliższe waszemu sercu zdjęcia i ułóżcie je zgodnie z własnym upodobaniem.

Miłość przez 12 miesięcy w ciągu roku

Fotokalendarz to kolejny fajny pomysł, by wykorzystać 12, a nawet 13 (licząc z okładką) zdjęć i stworzenie pamiątki ślubu. Dzięki niemu będziecie mogli cieszyć się najlepszymi ujęciami z waszego ślubu przez cały rok. Szczególnie jest to godne polecenia rozwiązanie w pierwszym roku po ślubie. Wspomnienia najradośniejszych chwil życia szybko blakną, a dzięki fotokalendarzom mogą być ciągle żywe, zwłaszcza ilekroć będziecie sprawdzać datę w kalendarzu. To także świetny pomysł na prezent dla rodziców czy dziadków.

Pamiątki ze ślubnymi zdjęciami dla współmałżonka

Pamiątki, na których są widoczne zdjęcia ze ślubu, będą także wspaniałą formą prezentu dla drugiej połówki z okazji rocznicy. Fartuch, fotokoszulka i inne gadżety można zamówić online i sprezentować swojej żonie czy mężowi jako pamiątkę tego wyjątkowego czasu. Najlepiej oczywiście, jeśli będzie to niespodzianka! I to wcale nie musi być coś wielkiego. Wasze najbardziej radosne wspomnienia wcale nie muszą być wyeksponowane w dużym rozmiarze. Małe przedmioty także są piękne. Lubicie nieszablonowe sposoby prezentacji zdjęć? W takim razie umieśćcie na lodówce magnesy ze zdjęciem! To dobre rozwiązanie, nawet jeśli nie macie zbyt dużo miejsca, by eksponować wspólnie spędzone chwile. Kiedy rano sięgniecie do lodówki, przypomnicie sobie radosne chwile. Inne rozwiązania to chociażby fotopuzzle, czy poduszki ze zdjęciem.

Zdjęcia – trwała pamiątka ślubu

Zdjęcia zapisane na komputerze lub zewnętrznym dysku twardym są względnie bezpieczne, ale kto lubi je przeglądać online? Fotografie drukowane są magiczne. Istnieje przecież tak wiele kreatywnych opcji. Ślub to ważna uroczystość, bo i poważna życiowa decyzja, dlatego chwile, które są wam bliskie, warto mieć przy sobie, choć w formie jednego gadżetu. Bez względu na to, czy zechcecie ozdobić ściany pięknymi ujęciami, czy też zamówić dla współmałżonka coś bardziej dyskretnego jak breloczek do kluczy, czy kubek, warto to zrobić! Przygotowanie takich bliskich sercu gadżetów może być dobrą formą podkreślenia więzi i łączącego was uczucia.

Fotoprodukty to tak naprawę moc różnych pomysłów na prezenty, na różne okazje, które mogą tworzyć ciekawe dekoracje. Jeśli więc nie masz pomysłu na prezent, pomyśl o wykorzystaniu zdjęć!

PODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Więcej tego typu treści możesz otrzymywać jako pierwszy, wystarczy się zapisać, akceptując tym samym regulamin i politykę prywatności

Możesz wypisać się z subskrybcji w dowolnym momencie klikając w odpowiedni link znajdujący się w wiadomości email.