Zbliżają się urodziny, imieniny, a może bliska ci osoba kończy niedługo studia, dostała swoją pierwszą pracę lub wydarzyło się w jej życiu coś innego, czego chcesz jej pogratulować miłym upominkiem? Nie wybieraj sztampowych, nudnych rzeczy. Znajdź oryginalny pomysł na prezent dla przyjaciela lub przyjaciółki! Dzisiaj podpowiemy ci, jak wykonać niebanalne i jednocześnie spersonalizowane podarunki, by bliska ci osoba czuła, że znasz ją lepiej niż ktokolwiek inny.

Fotoprezenty

Kreatywny prezent dla przyjaciela lub przyjaciółmi – proste pomysły dla każdego

Modnym i bardzo wzruszającym prezentem jest tzw. memory box. Co to takiego? To specjalne pudełko, do którego wkładasz bliskie wam przedmioty. Możesz wypełnić je kilkoma odbitkami zdjęć, a obok nich ułożyć pamiątki ze wspólnych lat waszego życia, takie jak długopis, który pożyczaliście sobie w szkole, liściki, które słaliście na lekcjach lub po prostu włożyć coś, co dawniej sprawiało wam ogromną radość, jak np. stary numer ulubionego czasopisma lub ulubiony batonik. Memory box czy pudełko wspomnień możesz wypełnić także samymi zdjęciami, które kreatywnie połączysz i opiszesz, wywołując fale wzruszenia u przyjaciela, bez względu na jego płeć.

Fotoprezenty

Fotoprezenty

Nie masz pomysłu lub czasu na zrobienie memory box? Wybierz coś prostszego, ale także miłego! My proponujemy poduszkę z kolażem zdjęć, które przedstawiają was na przestrzeni lat w najpiękniejszych, a może najśmieszniejszych momentach? Jeśli obawiasz się reakcji lub tego, że przyjaciel po prostu ją schowa, zamów poduszkę dwustronną. W ten sposób na jednej stronie umieścisz gustowny napis, a z drugiej wasze ujęcia, by sam mógł zdecydować, którą stronę zaprezentuje światu na co dzień.

Fotoprezenty

Twój przyjaciel lubi dekoracje ścienne? Przygotuj dla niego wyjątkową ozdobę z waszych odbitek. Wybierz mały format lub potnij większy produkt na mniejsze kawałki po zamówieniu, po czym połącz całość taśmą lub sznurkiem i umieść w ciekawej ramie. Pomysłów na takie wykonanie jest naprawdę tysiące! Obok zdjęć może znaleźć się dodatkowa dekoracja pod postacią suszonych kwiatów, roślin, lampek lub możesz je zawiesić w gotowej ramce, w zależności od twoich zdolności manualnych.

Fotoprezenty

Drobny prezent dla przyjaciela lub przyjaciółki? A co powiesz na spersonalizowany notes lub pamiętnik? Jeśli bliska ci osoba każdego roku prowadzi planer, kalendarz, możesz przygotować go samodzielnie lub kupić fajny produkt, po czym ozdobić go waszymi zdjęciami. Jeśli dodasz do zestawu kolorowe zakreślacze, pachnące długopisy czy inne detale, każda dziewczyna będzie po prostu zachwycona. Dorosłe osoby z pewnością ucieszy dodatek karteczek samoprzylepnych, które ułatwią planowanie. To doskonały pomysł na prezent dla tradycjonalistów, którzy wolą korzystać z papierowych dzienników, notesów i kalendarzy.

Fotoprezenty

Nie wiesz, jaki prezent dla przyjaciółki wywoła u niej mnóstwo radości? Jeśli jesteście jeszcze na studiach lub w szkole, możesz stworzyć dla niej oryginalny plakat, który przedstawia was oraz zabawne hasło. Możesz przygotować coś zarówno w programie graficznym, jak i zamówić odbitki zdjęć, po czym wyciąć wasze sylwetki, tworząc ręczne, niepowtarzalne arcydzieło.

Fotoprezenty

Jeśli lubisz oryginalne pomysły i nie boisz się eksperymentować, przygotuj dla swojej przyjaciółki podkładki ze zdjęciem lub piękne, choinkowe ozdoby ze zdjęciami. Modne i naturalne są elementy wykonane z drewna, np. ciętych plastrów. Żeby przenieść zdjęcia, potrzebujesz kleju do drewna i odbitek, najlepiej na zwykłym papierze oraz lakieru bezbarwnego, by zabezpieczyć gotowy transfer. Prawda, że proste?

Fotoprezenty

Czasami ważny jest nie tylko sam prezent, ale także jego opakowanie! Jeśli chcesz sprezentować przyjacielowi np. zestaw waszych zdjęć, a nie chcesz przekazać ich w zwykłym pudełku, wykonaj je samodzielnie. Przy okazji możesz włożyć do niego ulubione słodycze, trunek bez lub z alkoholem czy ulubione kosmetyki, które wywołają mnóstwo radości.

Fotoprezenty

Nie chcesz przygotowywać skomplikowanych prezentów? Zamów fotokubek z waszymi zdjęciami. To prosty, uniwersalny prezent, który można podarować praktycznie na każdą okazję. Jeśli znasz podstawy grafiki komputerowej lub znalazłeś fajną aplikację, możesz dodać do zdjęć kliparty, napisy, wystylizować je nawet na świąteczne, w zależności z jakiej okazji chcesz je podarować. Możesz zamówić nawet zestaw dwóch kubków, abyście mogli postawić je w obu swoich domach, podkreślając waszą wyjątkową więź.

Fotoprezenty

A co powiesz na śmieszną koszulkę ze zdjęciem lub grafiką? Taki prezent dla przyjaciela lub przyjaciółki na pewno będzie udany, jeśli postarasz się wybrać coś, co bawi nie tylko ciebie. Wasze wspólne zdjęcie może być średnio trafionym pomysłem, dlatego polecamy znalezienie fajnego cytatu lub stworzenie grafiki z cytatem ich autorstwa, jeśli często coś powtarzają.

Fotoprezenty

O czym jeszcze pamiętać – prezent dla przyjaciela na urodziny i inne okazje

Bez względu na to, czy przygotowujesz prezent dla przyjaciela lub dla przyjaciółki, postaraj się trafić w ich gusta. Nawet jeśli pomysł bardzo ci się podoba, zastanów się, czy spodoba się bliskiej ci osobie. Nie każdy marzy np. o drewnianych podkładkach lub dużej dekoracji ze zdjęć, dlatego lepiej przemyśleć wszystko dwa razy niż nigdy nie zobaczyć upominku, ponieważ został wrzucony w kąt ciemnej szafy. Pamiętaj o tym, że kreatywny prezent dla przyjaciela nie musi być zawsze ręcznie wykonany. W Fotoprint masz możliwość zamówienia pięknych fotoobrazów, fotopuzzli, maskotek ze zdjęciem – być może będzie to prosty sposób na spersonalizowany drobiazg, który nie wymaga od ciebie zbyt wiele pracy, a wciąż zostanie doceniony.

Fotoprezenty