Zarówno w czasie podróży, jak i podczas uroczystości rodzinnych robimy tysiące zdjęć i filmów, które pozwalają nam zachować najlepsze chwile w swojej pamięci na dłużej. Czasem jednak omyłkowe przyciśnięcie jednego klawisza, fizyczne uszkodzenie telefonu, czy problemy w czasie aktualizacji oprogramowania urządzenia mogą sprawić, że nagle stracimy wszystkie nasze pliki graficzne. Jak przywrócić zdjęcia z telefonu? Korzystając z zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które pozwolą nam je stosunkowo łatwo odzyskać. O programach do odzyskiwania zdjęć z telefonu oraz sposobach zabezpieczenia się przed ich utratą w przyszłości, piszemy w tym artykule.

Programy do odzyskiwania zdjęć z telefonu

Aby odzyskać zdjęcia z telefonu trzeba skorzystać z odpowiedniego oprogramowania. Możliwości jest bardzo wiele. W naszym zestawieniu przedstawimy te programy do odzyskiwania zdjęć z telefonu, które cieszą się dużą popularnością i pomogły już niejednemu internaucie w odzyskaniu cennych fotografii. W większości przypadków cały proces odzyskiwania utraconych plików trwa zaledwie kilka minut.

1. Wondershare dr Fone for Android

 

To program przeznaczony do odzyskiwania plików z telefonów z systemem Android. Aplikacja pozwala w prosty, szybki i bezpieczny sposób odzyskać uszkodzone, skasowane, sformatowane lub w inny sposób utracone pliki graficzne, a także smsy, kontakty, pliki mp3 i wiele innych. Dodatkowo program umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych na komputerze oraz podglądu zawartości plików przed rozpoczęciem przywracania. Dzięki temu odzyskiwanie zdjęć z telefonu przebiegnie dokładnie tak, jak chcemy, gdyż pliki można przywracać w sposób selektywny.

Odzyskiwanie zdjęć z aplikacją Wondershare dr Fone for Android


1. Zainstaluj aplikację na komputerze.
2. Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB.
3. Naciśnij przycisk „Start”, by rozpocząć analizę urządzenia.
4. Rozpocznij skanowanie.
5. Pozwól na przywrócenie skasowanych plików.
6. Przejdź do zakładki Galeria.
7. Zaznacz te pliki, które chcesz odzyskać, a następnie naciśnij przycisk „Przywróć/Recovery”.

2. DiskDigger Photo Recovery

 


Odzyskiwanie filmu z telefonu (lub zdjęć) można przeprowadzić również za pomocą aplikacji DiskDigger, którą można zainstalować na komórce lub innym urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android. Dostępny jest również wariant programu na komputery, który nie wymaga instalacji. Z pomocą darmowej wersji programu nie będziecie dłużej martwili się jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu zapisane w formacie jpg, mp4 oraz png. Pozostałe dane są możliwe do odzyskania, korzystając w wersji PRO aplikacji.

Odzyskiwanie zdjęć z aplikacją DiskDigger Photo Recovery


1. Zainstaluj i uruchom program DiskDigger Photo Recovery.
2. Wybierz rodzaj plików, które chcesz odzyskać (potwierdź swój wybór, klikając w przycisk „OK”).
3. Po zakończeniu skanowania zapisz znalezione pliki.
4. Znalezione pliki w danym folderze zatwierdź przyciskiem „OK”.

Proces przywracania skasowanych zdjęć zostanie zakończony.


3. Recuva

Program łatwy w obsłudze i chwalony za skuteczność, którego producentem jest firma Piriform. Umożliwia on odzyskanie wszystkich typów plików: maili, zdjęć, muzyki, dokumentów, filmów itp. Dzięki niemu nie będziecie dłużej martwili się tym, jak odzyskać usunięte filmy z telefonu lub zdjęcia. Sprawdza się on we współpracy z nośnikami wielokrotnego zapisu, takimi jak karty pamięci czy pendrivy. Co więcej, program umożliwia głębokie skanowanie.

Przywracanie zdjęć z telefonu programem Recuva


1.Zainstaluj aplikację Recuva na swoim komputerze.
2. Kliknij ikonę dysku przenośnego (w tym wypadku telefon).
3. Wybierz zakładkę „Pictures” (można również przywrócić utracone pliki, korzystając z opcji „all”).
4. Rozpocznij skanowanie urządzenia.
5. Gdy skanowanie się zakończy, wyświetlą się nam odzyskane pliki (będą się znajdować w pamięci telefonu lub na karcie SD).
6. Jeśli nie wszystkie pliki zostały przywrócone, można włączyć zaawansowane skanowanie.

4. Wondershare Dr.Fone for iOS

 


To narzędzie do odzyskiwania z iPhona/iPada zdjęć, a także ważnych plików: kontaktów, smsów, notatek, plików video i wiele innych. Program umożliwia również utworzenie kopii zapasowej danych z urządzeń iOS na komputerze. Jeśli chcemy jednorazowo przywrócić zdjęcia z telefonu, to możemy skorzystać z programu w wersji trial.

Odzyskiwanie zdjęć z aplikacją Wondershare Dr.Fone for iOS


1. Zainstaluj program na komputerze (skorzystaj z opcji „free trial”).
2. Podłącz kablem iPhona do komputera.
3. Rozpocznij skanowanie, klikając przycisk „Start Scan”.
4. W nowym oknie programu sprawdź podgląd wszystkich zdjęć (tych utraconych i tych dostępnych) w naszym iPhonie.
5. W oknie z miniaturkami zdjęć zaznacz interesujące fotografie, a następnie kliknij przycisk „Recover”.

Zdjęcia zostaną odzyskane i zapisane na komputerze.

5. iOS Data Recovery

 

To kolejny program do odzyskiwania danych z iPhone/iPada. Z jego pomocą można nie tylko przywrócić dane, ale również utworzyć ich kopię zapasową na komputerze.

Odzyskiwanie zdjęć z programem iOS Data Recovery


1. Podłącz iPhona do komputera przez kabel USB.
2. Przeskanuj urządzenie, aby odzyskać usunięte pliki.
3. Wybierz zdjęcia i kliknij przycisk „Przywróć”.

Przezorny zawsze ubezpieczony, czyli tworzenie kopii zapasowych
Aby w przyszłości uniknąć problemów z odzyskiwaniem zdjęć i nie zastanawiać się, jak odzyskać filmy z telefonu, warto zabezpieczyć się wcześniej przed utratą danych. Jednym z rozwiązań jest aplikacja Dumpster, która ochroni zdjęcia oraz inne pliki przed przypadkowym usunięciem.

Inną opcją, którą warto rozważyć jest włączenie automatycznych kopii zapasowych zdjęć oraz filmów na Google+. Podczas synchronizacji plików wszystkie zdjęcia są przechowywane w chmurze Google i zyskujemy do nich dostęp online z dowolnego urządzenia. Można też skorzystać z innych aplikacji do robienia kopii zapasowych zdjęć. Możemy zainstalować Dropboxa lub Flickr. Po dokonaniu synchronizacji zdjęć z chmurą nie musimy się obawiać, że zostaną one utracone w przypadku skasowania czy zepsutego iPhone.

Ciesz się swoimi zdjęciami na dłużej

Fotografie to często najważniejsza pamiątka z podróży i różnych uroczystości rodzinnych. Smartfon przypadkiem uległ awarii i zastanawiacie się, jak odzyskać zdjęcia z telefonu? W razie ich przypadkowej utraty warto więc skorzystać z jednego z dostępnych programów, bo w większości przypadków fotografie można łatwo odzyskać. A żeby wspomnienia z uwiecznionych chwil zachować na dłużej, zdjęcia z telefonu warto wywołać w tradycyjnej formie, zdecydować się na fotoobraz na płótnie lub fotoprezent np. kubek ze zdjęciem czy fotopuzzle.


Korzystaliście już kiedyś z programów do odzyskiwania zdjęć? Który z nich polecacie?