Zdjęcia rodzinne pozwalają być bliżej osób, które kochamy, gdy nie ma ich przy nas i przeżywać wciąż na nowo najlepsze chwile w swoim życiu. Udekorowany nimi dom staje się przytulny i piękny. Pytanie tylko, jak wyeksponować zdjęcia w pomieszczeniu, by i stworzyć spójną, oryginalną kompozycję? Czy są jakieś sprytne sposoby, by przełamać monotonię? Oczywiście, że tak! Kolaż ze zdjęć w ramce i serce ze zdjęć na ścianie to zaledwie 2 z 10 gotowych rozwiązań, które podsuniemy Wam w tym artykule. Chodźcie poczytać!

1. Oryginalne ramki

Wcale nie musicie się ograniczać do jednego typu ramek symetrycznie powieszonych na ścianie, by zachwycić innych nietuzinkową dekoracją. Możecie wykorzystać oprawy różnej wielkości, grubości, kształtu, koloru. Dzięki temu wprowadzicie do swojego domu nieco szaleństwa.

2. Mix zdjęć i napisów

Kochająca, wesoła, tradycyjna? Jaka jest Wasza rodzina? Wyraźcie swoje emocje, przeplatając zdjęcia słowami, które ją określają. Do stworzenia wyjątkowego kolażu zdjęć w ramce możecie wykorzystać fotografie i ramki różnej wielkości. Ważne, by znalazły się w niej osoby najbliższe Waszemu sercu.

3. Kolaż w gigantycznej ramie

Macie mnóstwo zdjęć, które warto wyeksponować, ale brakuje ramek, by każde z nich umieścić osobno? Stwórzcie ciekawy kolaż zdjęć w ramce imponujących rozmiarów! Zbierzecie wtedy wszystkie ulubione ujęcia, a przynajmniej ich sporą część. Fotografie do stworzenia kolażu zdjęć w ramce możecie ułożyć tematycznie lub np. kolorystycznie. Piorunujący efekt – murowany!

4. Kolaż ze zdjęć w kształcie serca

Ciekawy rezultat możecie uzyskać nawet bez wykorzystywania ramek. Wystarczy pusta przestrzeń na ścianie i fotografie. Przykładowo możecie ułożyć serce ze zdjęć na ścianie. Przygotowując ciekawy kolaż w kształcie serca pokażecie, jak bardzo kochacie Waszą rodzinę i jak bardzo jest ona dla Was ważna.

5. Na sznurku

Kilka niewielkich rozmiarów pni drzewa oraz kawałek sznurka – to baza do stworzenia kolejnej ciekawej ekspozycji zdjęć, którą chcemy Wam zasugerować. Zdjęcia możecie przykleić do sznurka lub przewlec go przez niego. Taka dekoracja świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach z naturalnymi dodatkami.

6. Drewniane deski i klamerki na pranie

Przygotujcie kilka odzyskanych desek, gwoździe, młotek i klamerki na pranie. W zależności od preferencji drewno możecie wcześniej przyciąć na wymiar, a same deski wyszlifować. Aby stworzyć dekorację, wystarczy przymocować do desek sznurki, a same zdjęcia przypiąć klamerkami. Dzięki klipsom możecie łatwo wymieniać zdjęcia, kiedy tylko chcecie.


7. Stare ramy okienne

Jeśli macie np. na strychu stare ramy okienne to z powodzeniem możecie z nich wyczarować oryginalne ramki na swoje zdjęcia. Jeśli rama jest mocno zniszczona to przed przyklejeniem do szyb zdjęć, możecie pomalować ją na określony kolor. Pozostaje tylko wybrać ulubione zdjęcia.

8. Drzewo genealogiczne

Drzewo genealogiczne można przygotować na wiele różnych sposobów. Jedną z ciekawszych jest ta w formie ściennej galerii z wykorzystaniem zdjęć. Jej przygotowanie sprawi, że już zawsze będziecie pamiętać o swoich korzeniach, a jednocześnie pokażecie innym, jak bardzo interesująca jest historia Waszej rodziny.

9. Oś czasu

Innym, ciekawym pomysłem będzie stworzenie osi czasu, na której pokażcie, jak zmieniała się Wasza rodzina na przestrzeni minionych lat. Poszukajcie zdjęć z różnych okresów i oznaczcie je datą powstania.

10. Zegar ozdobiony zdjęciami

Duże zegary do wnętrz coraz częściej zdobią ściany nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeń. Ozdobienie takiego cuda zdjęciami w ramkach to sposób na to, by nabrał zupełnie nowego wyrazu. Wystarczy w tym celu wybrać 12 zdjęć i wykorzystać jednakowe ramki, z których każda będzie wskazywała jedną godzinę. Regularna wymiana zdjęć to świetny sposób na wykorzystanie tysięcy fotografii, które robicie każdego roku.

Galeria zdjęć na ścianie – sposób na efektowną dekorację wnętrza

Rodzinne wyjazdy, uroczystości, czy po prostu codzienne sytuacje – są tysiące okazji do robienia zdjęć w ciągu roku. Jednak tylko niewielką część z nich później przeglądamy. Niezawodnym sposobem na to, by wyeksponować swoje ulubione zdjęcia będzie wywołanie zdjęć online  i przygotowanie ich w formie np. kolażu zdjęć w ramce czy serca ze zdjęć na ścianie. Możliwości jest wiele!

 

A może macie jakieś własne, sprawdzone patenty na wyeksponowanie ulubionych zdjęć? Opowiedzcie o nich w komentarzach!