Zdjęcia polaroid

Fotografia natychmiastowa inspirowała i wciąż inspiruje miliony osób na całym świecie. Choć aparaty firmy Polaroid czasy świetności mają już za sobą, to jednak zdjęcia, które powstają przy ich wykorzystaniu, wciąż wywołują niemały entuzjazm wśród miłośników fotografii. Zamiast jednak inwestować w kosztowny sprzęt, wielu decyduje się na przerobienie własnych fotografii cyfrowych, by uzyskać zdjęcia jak Polaroida. Pytanie tylko jak ze swoich zwykłych zdjęć zrobić takie, które przypominają zdjęcia jak z intaxa? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej, a także garść pomysłów na ich twórcze wykorzystanie.

Krok 1: Skorzystaj z prostych, genialnych programów do obróbki zdjęć

Zdjęcia z efektem polaroid

Zdjęcia, które wyglądają jak odbitki Polaroid, można przygotować w bardzo prosty sposób bez jakiejkolwiek znajomości programów graficznych i wykonywania skomplikowanych czynności. Wystarczy wybrać szablon, opcjonalnie dodać podpis pod zdjęciem i przesłać fotografie, by już po chwili otrzymać imitację zdjęcia do wywołania jak z Polaroida. W zależności od programu możemy skorzystać z dodatkowych opcji, by efekt był jeszcze lepszy. Poniżej wymienione programy należą do tych najpopularniejszych, które są polecane przez miłośników fotografii Polaroid na całym świecie.

1. Instantizer.com – bardzo proste, bezpłatne narzędzie online, którego atutem jest prostota obsługi. Zdjęcia do edycji można przesłać bezpośrednio z dysku swojego komputera, opcjonalnie obrócić je oraz dodać podpis. Po przesłaniu pliku i dokonaniu wszystkich ustawień otrzymamy adres URL do utworzonego zdjęcia jak Polaroida. Trzeba jednak pamiętać o tym, że link jest aktywny tylko przez 24 godziny. Najlepiej więc zapisać gotowe zdjęcia do wywołania jak z Polaroida od razu. W tym celu wystarczy po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy na wygenerowane zdjęcie i wybrać opcję „Zapisz obraz jako”.

2. Photo Notes – w przypadku tego narzędzia wybrane zdjęcie z komputera lub strony internetowej można wzbogacić kilkoma efektami, które dodatkowo podniosą wartość fotografii. Można zmienić położenie zdjęcia, dokonać wyboru czcionki tekstu, obrócić zdjęcie, wykadrować je czy nadać mu odpowiednie nasycenie. Przygotowane zdjęcie można także udostępnić w wiadomości mailowej lub opublikować w formie galerii internetowej.

3. Rollip.com – to kolejny, bardzo prosty program, który umożliwia tworzenie zdjęć z Polaroida z ciekawymi efektami kolorystycznymi, dodatkowymi ozdobami i niestandardowym tekstem. Cały proces przygotowania zdjęcia jak z intaxa obejmuje zaledwie trzy kroki. Pierwszy to wybór kolorystyki oraz formatu zdjęcia, drugi: dekoracji i samego wyglądu ramki, trzeci: to prostu załadowanie zdjęć z komputera. Przygotowane fotografie są od razu gotowe do pobrania lub udostępnienia w wiadomości e-mail, komunikatorze lub na blogu. Można takżę zlecić wywołanie zdjęć  w formacie Polaroid.

4. Polaroid.net – kolejny program, dzięki któremu można stworzyć zdjęcia jak z intaxa. Wystarczy w tym celu przeciągnąć i upuścić dowolne zdjęcie, a program natychmiast przekształci je w ujęcie w stylu Polaroid, samodzielnie dodając filtry kolorystyczne. Ciekawostką jest to, że fanem tego programu jest m.in. Justin Timberlake, który chętnie dzieli się zedytowanymi ujęciami w mediach społecznościowych.

Krok 2: Wywołaj zdjęcia online w formacie Polaroid

Fotografie w stylu Polaroid będą miały swój prawdziwy urok dopiero wtedy, gdy będziemy mogli je wziąć do ręki. Zamiast więc przechowywać je na dysku swojego komputera, znacznie lepiej zdecydować się na wywoładnie zdjęć jak z Polaroida. Zwłaszcza że za pośrednictwem fotolabu cyfrowego można zamówić odbitki Polaroid bez wychodzenia z domu. W tym celu wystarczy założyć konto, dodać zdjęcia do wywołania jak z Polaroida do albumów, a następnie wybrać format, papier oraz liczbę zdjęć.

Proste wskazówki jak krok po kroku zamówić odbitki zdjęć za pośrednictwem naszej strony można znaleźć w artykule: Jak zamówić odbitki cyfrowe na stronie FotoPrint.pl

Co istotne, im więcej odbitek Polaroid zdecydujemy się zamówić, tym atrakcyjniejsze ceny możemy uzyskać na usługi. Sprawdź cennik.

Krok 3: Wykorzystaj gotowe odbitki zdjęć z efektem Polaroid

Wywołane zdjęcia jak z Polaroida to znacznie pewniejsza forma ich przechowywania niż na dysku swojego komputera. Pytanie tylko, w jaki sposób te wywołane odbitki Polaroid wykorzystać? Kilkoma pomysłami dzielimy się poniżej.

1. Oryginalny album ze zdjęciami

Polaroid - inspiracja 1

Album to najbardziej intuicyjna, klasyczna forma przechowywania zdjęcia jak z intaxa. Do wyboru są zarówno te z koszulkami, jak i te przeznaczone do wklejania fotografii. Zdjęcia z efektem Polaroid są na tyle niezwykłe, że warto pokusić się o własnoręczne przygotowanie albumu z użyciem kolorowych papierów, naklejek, taśm, wstążeczek i cienkopisów. Taki album ze zdjęciami np. z uroczystości weselnych, chrzcin dziecka czy wakacji.

2. Fotoprodukty

Polaroid - inspiracja 2

Swoje ulubione zdjęcia jak z Polaroida możesz także potraktować jako bazę do stworzenia efektownego fotoproduktu, a ich wybór jest naprawdę spory. Efektowny nadruk ze zdjęcia w stylu Polaroid można przygotować na przedmiotach codziennego użytku takich jak np. kalendarz, poduszka, kubek, koszulka czy magnesy na lodówkę. Zamiast jednego zdjęcia można wybrać kilka-kilkanaście odbitek Polaroid i stworzyć interesujący kolaż.

3. Zdjęcia we wnętrzu domu/mieszkania

Polaroid - inspiracja 3

Pusta ściana w pomieszczeniu to miejsce, gdzie możemy stworzyć efektowną galerię z wykorzystaniem naszych ulubionych ujęć. Możliwości jest bardzo wiele. Przykładowo można przygotować kolaż w dużej, drewnianej ramie, dodać interesujące napisy, ułożyć je w określonym kształcie np. serca, czy powiesić nad biurkiem w pracy lub w domu.

Ciekawe pomysły na wykorzystanie zdjęć do dekoracji domu znajdziecie w artykule: 10 genialnych sposobów na ozdobienie wnętrz rodzinnymi fotografiami

4. Efektowna dekoracja na różne uroczystości

Polaroid - inspiracja 4

Zdjęcia jak z intaxa powieszone na sznurkach, tworzące swego rodzaju girlandę mogą nam posłużyć do stworzenia dekoracji na specjalne spotkania w gronie rodziny czy znajomych. Potrzebujemy do tego wyłącznie sznurka i spinaczy do bielizny. Te zwykłe jednak bywają mało skuteczne w utrzymaniu zdjęć, dlatego lepszym rozwiązaniem są miniaturowe spinacze, dostępne w różnych, ciekawych kolorach i nierzadko dodatkowo zdobione. Dekorację ze zdjęć można przygotować np. na wieczór panieński, baby shower czy Sylwestra.

5. Prezent dla bliskich

Polaroid - inspiracja 5

Zdjęcia z charakterystyczną białą ramką i powiewem retro możemy także przygotować i wywołać z myślą o naszych najbliższych. Wspólne ujęcia czy to w formie odbitek Polaroid, czy fotoproduktu z pewnością ucieszą naszych bliskich i będą miłą pamiątką na lata.

Zdjęcia z efektem Polaroid – łatwe przygotowanie i kreatywne wykorzystanie

Zdjęcia jak z intaxa w ostatnich latach przeżywają swój renesans. Zakup sprzętu do robienia natychmiastowych zdjęć to dość kosztowna inwestycja, natomiast samo przerobienie zdjęć z wykorzystaniem jednego z dostępnych programów online to kwestia zaledwie kilku chwil. Własne ramki w stylu Polaroid można oczywiście przygotować także w popularnych programach graficznych, jak np. Photoshop, ale jeśli nie mamy ich na swoim komputerze, to wystarczy skorzystać z dostępnych programów, które większość pracy wykonają za nas. Kto wie, może taka zabawa zachęci nas do kolejnych eksperymentów z naszymi fotografiami?